Ogłoszenia

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY, 04.06.2023

  1. Dziś obchodzimy w Liturgii Uroczystość Najświętszej Trójcy. Kończy się okres Komunii św. wielkanocnej.

 

  1. Po Mszy św. o godz. 12.30, zapraszamy na prezentację organową w wykonaniu Mateusza Wierzchowskiego.

 

  1. Nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, sprawujemy codziennie o godz. 17.30.

 

  1. We wtorek ostatni dzień Nowenny dziewięciu wtorków przed Uroczystością odpustową Św. Antoniego Padewskiego, która przypada we wtorek 13 czerwca. Msze św. z naukami i modlitwami nowennowymi o godz. 9.00 i 18.00.

 

  1. W czwartek, 8 czerwca Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Centralna procesja eucharystyczna wyruszy z kościoła Bożego Ciała, po Mszy św. o godz. 10.00 odprawionej przez Księdza Arcybiskupa Metropolitę Stanisława Gądeckiego i przejdzie ulicami: Krakowską, Garbarami, Wielką, Chwaliszewem na Ostrów Tumski.

Uczyńmy Boże Ciało publicznym wyznaniem naszej wiary w Boga obecnego w Eucharystii i dajmy temu wyraz uczestnicząc w procesji eucharystycznej.

W parafii Św. Marcin, procesja po Mszy św. o godz. 16.00.

W naszym Sanktuarium porządek świąteczny nabożeństw.

 

  1. W sobotę, miesięczne spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich, podczas Mszy św. o godz. 9.00. Po mszy spotkanie w salce klasztornej.

 

  1. W tym tygodniu dyżur w konfesjonale wyłącznie w poniedziałek  i piątek od 10.00 do 12.00 i od 15.10 do 17.00 oraz na początku każdej Mszy św..

 

  1. Przed pięćdziesięciu laty, 9 czerwca 1973 roku, Ksiądz Arcybiskup Metropolita Stanisław Gądecki, w Bazylice Archikatedralnej w Gnieźnie, został wyświęcony na kapłana przez bł. kardynała Stefana Wyszyńskiego. Archidiecezjalne uroczystości jubileuszowe odbędą się w Katedrze Poznańskiej w sobotę, dnia 10 czerwca br. o godz. 11.

Do udziału w uroczystości bardzo serdecznie zapraszamy kapłanów, osoby życia konsekrowanego oraz wiernych świeckich. Jako wspólnota Kościoła Poznańskiego pragniemy otoczyć Najdostojniejszego Jubilata i razem z nim dziękować Bogu za łaskę uczestnictwa w kapłaństwie Jezusa Chrystusa. Pragniemy też okazać serdeczną wdzięczność Księdzu Arcybiskupowi za to co czyni dla naszej Archidiecezji, dla Kościoła w Polsce i Kościoła Powszechnego oraz prosić w modlitwie o łaski i Boże moce potrzebne do wypełniania nałożonych na niego obowiązków.

 

W imieniu Organizatorów młodzieżowego spotkania młodych Maxfestiwal, odbywającego się w Niepokalanowie na początku miesiąca lipca, informujemy, że wiadomości na ten temat można pozyskiwać w podanych poniżej linkach:

 

- Program spotkania: http://maxfestiwal.pl/#program

- Link do facebooka Maxfestiwalu: https://www.facebook.com/MaxFestiwal/

- Link do wydarzenia na facebooku: https://fb.me/e/12E1pekdw

- Link do strony zespołu Pokój i Dobro: https://www.pokojidobro.net/