Ogłoszenia

III NIEDZIELA WIELKANOCNA, 14.04.2024 r.

  1. Trzecia Niedziela wielkanocna, obchodzona jest jako Niedziela Biblijna z Narodowym Czytaniem Pisma Świętego oraz rozpoczyna XVI Tydzień Biblijny. Z tej okazji zapraszamy o godz. 17.00 na nabożeństwo biblijne, któremu przewodniczyć będzie o. Michał Baranowski, (wykładowca Pisma Świętego i autor komentarza do Księgi Powtórzonego Prawa).
  2. W najbliższy wtorek 16 kwietnia, rozpoczniemy Nowennę dziewięciu wtorków przed Uroczystością odpustową Św. Antoniego Padewskiego. Msze Święte z modlitwami nowennowymi o godz. 9.00 i 18.00. Msza święta o godz. 9.00 będzie składkową w poleconych intencjach przez wszystkie nowennowe wtorki. Intencje prosimy zamawiać i składać w zakrystii.
  3. W sobotę 20 kwietnia, przypada 22. rocznica ingresu do katedry poznańskiej Księdza Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, Metropolity Poznańskiego. O godzinie 18.00 w katedrze Ksiądz Arcybiskup będzie przewodniczył uroczystej Eucharystii, do uczestniczenie w której serdecznie zachęcamy i zapraszamy. Prośmy  Boga w modlitwie o siły, błogosławieństwo i łaskę zdrowia dla naszego Pasterza.
  4. W następną niedzielę 21 kwietnia, podczas Mszy św. o godz. 10.00, tradycyjnie już w naszym kościele modlimy się w intencjach 15 Pułku Ułanów Poznańskich.
  5. Spowiadamy w poniedziałki i wtorki oraz w czwartki i piątki w godz. od 10.00 do 12.00 i od 15.10 do 17.00 oraz na początku każdej Mszy świętej.
  6. Bardzo serdecznie dziękujemy za inicjatywę "woreczka ryżu" w okresie Wielkiego Postu oraz wszystkim, którzy z niej skorzystali dla dobra ubogich dzieci w Kenii i Ekwadorze. Zachęcamy również do jej kontynuowania.
  7. Na stoliku przy wyjściu z kościoła jest wyłożony nowy numer „Echa Sanktuarium”, do którego nabywania serdecznie zachęcamy.