Najczęściej czytane
Jeden z najlepszych chórów z Filipin wystąpi w Poznaniu
Jeden z najlepszych chórów z Filipin wystąpi w Poznaniu!
Mamy ogromną przyjemność zaprosić na kolejny koncert z cyklu Chóralnych koncertów kameralnych!
Już 17 czerwca (poniedziałek) będziemy w Poznaniu gościć University of the Philippines Manila Chorale pod dyrekcją Johna Stevena Verrosy!
Ten wybitny zespół wystąpi w pięknym wnętrzu naszego kościoła franciszkańskiego na Górze Przemysła, a w repertuarze koncertu znajdą się zarówno kompozycje klasyczne, jak i chóralne aranżacje filipińskich melodii tradycyjnych!
Zapraszamy już 17 czerwca, w poniedziałek, na godzinę 19.00 do kościoła franciszkanów (ul. Franciszkańska 2).
Wstęp wolny!
---
Program
Abendlied – muz. Josef Rheinberger, sł. Łk 24,29 (z niemieckiej wersji Biblii w tłumaczeniu Lutra)
Soneto de la Noche – muz. Morten Lauridsen, sł. Pablo Neruda
Love’s Tempest – muz. Edward Elgar, sł. Apołłon Nikołajewicz Majkow
Dwa motety wielkopostne – muz. Paweł Łukaszewski, tekst liturgiczny
I Memento mei, Domine
II Crucem tuam adoramus, Domine
Gapas – muz. Eudenice Palaruan, sł. Mk 4,20
Benedictio – muz. Urmas Sisask, tekst liturgiczny
Les fleurs et les arbres – muz. Camille Saint-Saëns, sł. Anonim
***
Pagtulog Na, Nene – melodia tradycyjna, ar. Arwin Tan
Kudot-kudotan – melodia tradycyjna, ar. Ruben Federizon
This Little Light of Mine – melodia tradycyjna, ar. Moses Hogan
I Can Tell the World – melodia tradycyjna, ar. Moses Hogan
From a Distance – muz. i sł. Julie Gold, ar. Eudenice Palaruan
Go the Distance – muz. i sł. Alan Menken, David Zippel, ar. John August Pamintuan
Sunrise – muz. i sł. Ben&Ben, ar. Lancelle Xaris Nantes
Błażej Mazanowski – prowadzenie koncertu
University of the Philippines Manila Chorale (UPMC)
John Steven Verrosa – dyrygent
Chór Uniwersytetu w Manili to wielokrotnie nagradzany chór ze stolicy Filipin. Zespół reprezentuje uczelnię na szczeblu lokalnym i międzynarodowym, pełniąc symboliczną funkcję ambasadora dobrej woli w świecie kultury.
Pod dyrekcją obecnego dyrektora artystycznego, Johna Stevena Verrosy, chór wykonuje zróżnicowany repertuar pisany zarówno przez rodzimych twórców, jak i uznanych kompozytorów i aranżerów z różnych krajów, którymi są m.in. Eric Whitacre, Moses Hogan, Javier Busto, Eudenice Palaruan, Chris Borela i Arwin Tan.
W UPMC od wielu lat studenci reprezentujący różne dyscypliny akademickie byli i stale są kształceni na wszechstronnych śpiewaków, a chór ma charakter grupy krzewiącej honor, doskonałość i nieustanną pracę. Od momentu powstania (1992) zespół wyruszył w dziewięć tras koncertowych po Europie i cztery po Japonii.
Ostatnie lata działalności przyniosły chórowi szereg nagród na ważnych konkursach europejskich, m.in. w Cantonigròs i Torrevieja w Hiszpanii. UMPC zyskał uznanie i rozgłos również dzięki zdobyciu 1. nagrody w kategorii muzyka współczesna oraz 2. nagrody w kategorii chórów mieszanych na Międzynarodowym Konkursie Chóralnym w Tokio (2019). Wspomniane osiągnięcia zaowocowały zaproszeniem do Ambasady Filipin w Tokio, gdzie UMPC wystąpił podczas obchodów poświęconych Stowarzyszeniu Narodów Azji Południowo-Wschodniej.
Konkursowe zwycięstwa przyniosły też tytuł Najwybitniejszej Organizacji Studenckiej rodzimego Uniwersytetu (2014), a także ważną nagrodę Ani ng Dangal w dziedzinie muzyki przyznaną przez Krajową Komisję Kultury i Sztuki (2016).
Chór Uniwersytetu w Manili to zespół wyjątkowy – grupa ludzi o otwartych sercach, gotowych nieść ukojenie dzięki prezentowanej przez siebie muzyce, czego dowiedli w szczególny sposób w czasie pandemii m.in. poprzez organizowanie koncertów online połączonych ze zbiórkami funduszy na rzecz osób wykluczonych, dzieci z biednych rodzin czy ofiar tajfunów.
Od ponad 30 lat UMPC jest systematycznie i wielokrotnie nagradzany w środowisku chóralnym dzięki swemu kunsztowi wykonawczemu i wysokiemu poziomowi prezentowanych interpretacji; jednocześnie członkowie współtworzący zespół z powodzeniem realizują się zawodowo w dziedzinach pozamuzycznych na najważniejszym uniwersytecie w kraju. Promując najważniejsze wartości, którymi są pokora, dyscyplina, patriotyzm oraz dążenie do doskonałości, chór jest wspaniałą wizytówką zarówno Uniwersytetu, jak i całego kraju.
Nowenna do św. Antoniego
Wtorek
po Mszach Świętych
o godz. 9.00 i 18.00