Triduum Paschalne - program

Utworzono: 13-04-2025

TRIDUUM     PASCHALNE

WIELKI   CZWARTEK

MSZA WIECZERZY   PAŃSKIEJ - GODZ.  18:00

Wielki Czwartek – dzień ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18:00. Całodzienne wystawienie Najświętszego Sakramentu w adoracyjnej kaplicy Miłosierdzia Bożego zakończymy w Wielką Środę o godz. 18:00. W późniejszym czasie kaplica będzie  niedostępna ze względu na przygotowanie Grobu Pańskiego.

Liturgia Ciemnej Jutrzni (lamentacje Jeremiasza, Tenebrae Responsoria) odbędzie się w nocy o godz. 21:30. Potrwa ok. trzech godzin, a zakończy ją śpiew Miserere. Na miejscu będą przygotowane książeczki z polskimi tłumaczeniami liturgii i świeczki.

WIELKI   PIĄTEK

LITURGIA   MĘKI   PAŃSKIEJ - GODZ.  18:00

Wielki Piątek – dzień śmierci Chrystusa na Krzyżu. W tym dniu Kościół nie sprawuje Eucharystii. O godz. 17.30 ostatnia Droga Krzyżowa a Liturgia Męki Pańskiej z adoracją Krzyża o godz.18.00.

WIELKA   SOBOTA

WIGILIA   PASCHALNA - GODZ.  21:00

Wielka Sobota – Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 21:00.

Prosimy o przyniesienie ze sobą świec.

 

UROCZYSTOŚĆ   ZMARTWYCHWSTANIA   PAŃSKIEGO

MSZA   ŚWIĘTA   REZUREKCYJNA - GODZ.  7:00

 

 

  • Adoracja przy Ciemnicy w Wielki Czwartek i przy Grobie Pańskim w Wielki Piątek do godz. 21.00.

W Wielką Sobotę, adorujemy Najświętszy Sakrament przy Grobie Pańskim.

  • W Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę, kościół otwarty od godz. 7.30.
  • Święcenie pokarmów w Wielką Sobotę od godz. 10:00 do 15:00.